Toiduhinnad langesid kolmandat kuud järjest

FAO toiduhinna indeks oli 2017. aasta aprillis keskmiselt 168,0 punkti, mis jäi 3,1 punkti (1,8%) madalamaks kui märtsis, kuid püsis siiski 15,2 punkti (10%) kõrgem kui 2016. aasta aprillis. Sarnaselt märtsiga langesid ka aprillis kõigi indeksi arvutamisel kasutatavate toodete hinnad. Erandiks oli taas vaid liha, mille hind tõusis.

Teravilja hinnaindeks oli aprillis keskmiselt 146,0 punkti, langedes eelmise kuuga võrreldes 1,8 punkti (1,2%) ja aasta varasema seisuga võrreldes 3,8 punkti (2,5%). Enamike teraviljade, eriti nisu, hinnale maailmaturul on oluliselt mõjunud pingeline konkurents eksporditurul ning ootus, et teravilja jätkub piisavalt ka 2017/18 hooajal. Seevastu riisi hind aprillis tõusis, põhjuseks müügi kiire kasv eelkõige Lähis-Idas.

Õli hinnaindeks oli aprillis keskmiselt 161,1 punkti, mis oli 6,6 punkti (3,9%) võrra madalam kui märtsis. Indeks on langenud juba kolmel järjestikusel kuul ning kukkunud 9 kuu madalaimale tasemele. Suurel määral on languse taga madalad palmi- ja sojaõli hinnad. Vähene impordinõudlus maailmaturul ning tootmise taastumise perspektiiv Kagu-Aasias on kukutanud palmiõli noteeringud madalaimale tasemele 2016. aasta juulist alates. Sojaõli hinda on langetanud rikkalik saak Lõuna-Ameerikas ning prognoosid kõigi aegade suurimast soja kasvupinnast USA-s 2017/18 aastal.

Piimatoodete hinnaindeks oli eelmisel kuul 183,6 punkti, jäädes 6,2 punkti (3,3%) madalamaks kui märtsis. Indeks langes teist kuud järjest. Põhjapoolkeral on saabumas piimatootmise tipphooaeg, mistõttu rohked tarned hajutasid hankemured ning andsid lootust piimapulbri ja juustu tootmise kasvuks. Või hind, vastupidiselt teistele piimatoodetele, tõusis. Või noteeringuid tugevdas kasvav sisenõudlus Euroopas ja Põhja-Ameerikas, mis vähendas ekspordikoguseid.

Liha hinnaindeks oli aprillis keskmiselt 166,6 punkti, mis oli aga 2,8 punkti (1,7%) kõrgem kui märtsis. Liha hinnad on aasta algusest alates tasapisi tõusnud. Nelja kuuga on indeks tõusnud ligi 5%. Tugevnesid lamba- ja sealiha noteeringud, samas veise- ja linnuliha hinnad püsisid pea muutumatuna. Sealiha hinnatõusu taga on kasvav sisenõudlus Euroopa Liidus ning suurenenud müük Hiinasse ja Korea Vabariiki. Lambaliha noteeringuid tugevdas hooajaline nõudlus. Samas linnu- ja veiseliha turg jäi hästi tasakaalustatuks.

Suhkru hinnaindeks oli aprillis keskmiselt 233,3 punkti, olles 23,3 punkti (9,1%) allpool märtsikuisest indeksi väärtusest. Ühtlasi on see ka kaheteistkümne kuu madalaim tase. Hinnalanguse põhilisteks teguriteks on nõrk impordinõudlus maailmaturul ja väljavaated suurematele eksporditarnetele Brasiilias.